Boy's 10 years and under 100m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
1:05.72 |
Thomas R |
DELFINES HUMBOLDT |
10 |
|
|
|
|
2. |
1:10.25 |
Marcel B |
DELFINES HUMBOLDT |
11 |
|
|
|
|
3. |
1:11.22 |
Thomas H |
Lakeland Yacht & Country Club |
9 |
|
Splits |
|
|
4. |
1:12.68 |
JACK P |
Eastlake Woodlands |
10 |
|
Splits |
|
|
5. |
1:13.10 |
Kevin S |
Swim team at countryside |
10 |
|
Splits |
|
|
6. |
1:13.47 |
TREVOR A |
Eastlake Woodlands |
10 |
|
Splits |
|
|
7. |
1:16.69 |
ROBERT S |
West Florida Lightning Aquatic |
9 |
|
Splits |
|
|
8. |
1:17.49 |
Jacob G |
Tampa Bay Aquatics |
10 |
|
Splits |
|
|
9. |
1:17.64 |
Ryan P |
Swim team at countryside |
9 |
|
Splits |
|
|
10. |
1:19.63 |
Cam H |
Land O Lakes Lightning |
9 |
|
Splits |
|
|
11. |
1:19.80 |
NIKOLAS C |
Tampa Bay Aquatics |
10 |
|
Splits |
|
|
12. |
1:19.97 |
Taylor U |
Eastlake Woodlands |
9 |
|
|
|
|
13. |
1:20.37 |
Tommy K |
Swim team at countryside |
9 |
|
Splits |
|
|
14. |
1:20.48 |
Joey W |
WESTLAKE VILLAGE SWIM TEAM |
10 |
|
Splits |
|
|
15. |
1:20.88 |
Cody C |
Stone Crabs Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
16. |
1:21.02 |
JAKE K |
City Of Lakeland Aquatics |
9 |
|
Splits |
|
|
17. |
1:21.84 |
Ben K |
Walden Lake Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
18. |
1:22.38 |
Brandon M |
Tampa Bay Aquatics |
10 |
|
|
|
|
19. |
1:22.57 |
Seabass S |
Swim Tampa Aquatics |
9 |
|
Splits |
|
|
20. |
1:23.11 |
WARREN G |
Highland Hurricanes Swim Team |
12 |
|
Splits |
|
|
21. |
1:23.31 |
Conor H |
Comets Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
22. |
1:24.35 |
Nicholas R |
Walden Lake Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
23. |
1:24.36 |
CONNOR M |
Eastlake Woodlands |
10 |
|
Splits |
|
|
24. |
1:24.76 |
Bryan H |
Stone Crabs Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
25. |
1:25.45 |
Steven M |
Swim Tampa Aquatics |
10 |
|
Splits |
|
|
26. |
1:26.15 |
Mathew N |
Swim team at countryside |
9 |
|
Splits |
|
|
27. |
1:28.17 |
Michael H |
Eastlake Woodlands |
9 |
|
Splits |
|
|
28. |
1:30.90 |
Manuel B |
Lansbrook Aquatic Club |
9 |
|
Splits |
|
|
29. |
1:31.27 |
PJ A |
Walden Lake Swim Team |
9 |
|
Splits |
|
|
30. |
1:31.87 |
Trevor S |
Swim Tampa Aquatics |
9 |
|
Splits |
|
|
31. |
1:32.17 |
DOMINICK M |
SUN COAST SWIM TEAM |
10 |
|
Splits |
|
|
32. |
1:32.86 |
Grant W |
Swim Tampa Aquatics |
9 |
|
Splits |
|
|
33. |
1:33.87 |
Daniel L |
COUNTRYSIDE COUNTRY CLUB AQUA |
9 |
|
Splits |
|
|
34. |
1:34.75 |
Conner H |
Carlouel Yacht Club Swim Team |
9 |
|
Splits |
|
|
35. |
1:37.11 |
Eric P |
Stone Crabs Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
36. |
1:38.18 |
Dillon R |
Southside Athletic Club |
7 |
|
Splits |
|
|
37. |
1:45.69 |
Thomas L |
SUN COAST SWIM TEAM |
10 |
|
Splits |
|
|
38. |
2:08.63 |
Will B |
Carlouel Yacht Club Swim Team |
10 |
|
Splits |
|
|
39. |
2:13.94 |
Ricardo R |
Southside Athletic Club |
9 |
|
Splits |
|