Men's 16 years 100m Butterfly |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
56.96 |
Tim D |
PITTWATER - NSW |
16 |
|
|
|
|
2. |
57.60 |
Raymond M |
Brothers SC Inc |
16 |
|
|
|
|
3. |
57.83 |
James D |
Charlestown Swim Club |
16 |
|
|
|
|
3. |
57.83 |
Jerram C |
Galston Swim Club |
16 |
|
|
|
|
5. |
57.92 |
Ashley P |
St Peters Western |
16 |
|
|
|
|
6. |
58.10 |
SAM C |
New Zealand |
16 |
|
|
|
|
7. |
58.12 |
Trevor T |
COASTAL AQUATICS - NSW |
16 |
|
|
|
|
8. |
59.01 |
Mitchell L |
Goondiwindi SC Inc |
16 |
|
|
|
Heat |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
57.60 |
Tim D |
PITTWATER - NSW |
16 |
|
|
|
|
2. |
58.30 |
Trevor T |
COASTAL AQUATICS - NSW |
16 |
|
|
|
|
3. |
58.52 |
SAM C |
New Zealand |
16 |
|
|
|
|
4. |
58.54 |
Ashley P |
St Peters Western |
16 |
|
|
|
|
5. |
58.64 |
James D |
Charlestown Swim Club |
16 |
|
|
|
|
6. |
58.78 |
Jerram C |
Galston Swim Club |
16 |
|
|
|
|
7. |
58.90 |
Raymond M |
Brothers SC Inc |
16 |
|
|
|
|
8. |
59.10 |
Mitchell L |
Goondiwindi SC Inc |
16 |
|
|
|
|
9. |
59.30 |
Douglas C |
Brothers SC Inc |
16 |
|
|
|
|
10. |
59.34 |
Joshua T |
Gosford Stingrays SC Inc |
16 |
|
|
|
|
11. |
59.41 |
LUKE N |
Guildford Blues |
16 |
|
|
|
|
12. |
59.61 |
Michael L |
Novocastrian Swim Club |
16 |
|
|
|
|
13. |
59.91 |
Paul B |
Liverpool Swim Club |
16 |
|
|
|
|
14. |
59.94 |
Martin B |
RED.LEAG.LAWNTON QLD |
16 |
|
|
|
|
15. |
1:00.00 |
Michael W |
Toongabbie |
16 |
|
|
|
|
16. |
1:00.11 |
Scott C |
Gladstone SC Inc (QLD) |
16 |
|
|
|
|
17. |
1:00.17 |
Brendon H |
Chandler |
16 |
|
|
|
|
18. |
1:00.20 |
Adrian S |
UNITED NSW |
16 |
|
|
|
|
19. |
1:00.22 |
Joshua A |
North Shore Swimming |
16 |
|
|
|
|
20. |
1:00.23 |
Sam M |
HC Swim Club |
16 |
|
|
|
|
21. |
1:00.27 |
Alexander C |
Knox Pymble Swim Club |
16 |
|
|
|
|
22. |
1:00.36 |
Luke C |
Nunawading |
16 |
|
|
|
|
23. |
1:00.50 |
Michael L |
Nunawading |
16 |
|
|
|
|
24. |
1:00.51 |
Gary O |
Telopea |
16 |
|
|
|
|
25. |
1:00.80 |
Thomas B |
Geelong Swimming Club |
16 |
|
|
|
|
26. |
1:00.83 |
Oliver S |
North Shore Swimming |
16 |
|
|
|
|
27. |
1:00.84 |
Andrew M |
Engadine Swim Club |
16 |
|
|
|
|
28. |
1:01.09 |
Corey M |
Port Macquarie Swim Club |
16 |
|
|
|
|
29. |
1:01.58 |
Brent C |
CA Tritons |
16 |
|
|
|
|
30. |
1:01.60 |
Richard M |
MACARTHUR INDOOR - NSW |
16 |
|
|
|
|
31. |
1:01.79 |
Jeffrey L |
Atlantis Swim Club |
16 |
|
|
|
|
32. |
1:02.14 |
Kane S |
Breakers WA |
16 |
|
|
|
|
33. |
1:02.25 |
Jarrod R |
Cheltenham |
16 |
|
|
|
|
34. |
1:02.28 |
Mark B |
CA Tritons |
16 |
|
|
|
|
35. |
1:03.07 |
Nicklaus K |
Republic of South Africa |
16 |
|
|
|
|
36. |
1:03.12 |
Blair K |
Surrey Park |
16 |
|
|
|