Boy's 13 years 100m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
59.05 |
Jacob D |
Central Aquatic Swimming and L |
13 |
501 |
|
|
|
2. |
1:01.10 |
Damian B |
Breakers WA |
13 |
453 |
|
|
|
3. |
1:03.81 |
Christopher V |
Guildford & Kalamunda District |
13 |
397 |
|
|
|
4. |
1:05.25 |
Jacob D |
All Saints' |
13 |
372 |
|
|
|
5. |
1:07.06 |
Ruan V |
Southside Penrhos Wesley SC In |
13 |
342 |
|
|
|
6. |
1:07.18 |
Jacob B |
UWA-West Coast |
13 |
340 |
|
|
|
7. |
1:08.10 |
Kye O |
Southside Penrhos Wesley SC In |
13 |
327 |
|
|
|
8. |
1:08.12 |
Jake B |
Breakers WA |
13 |
327 |
|
|
|
9. |
1:08.20 |
Aidan N |
Breakers WA |
13 |
325 |
|
|
|
10. |
1:08.23 |
Daniel O |
UWA-West Coast |
13 |
325 |
|
|
|
11. |
1:10.05 |
Jeremy A |
Mandurah |
13 |
300 |
|
|
|
12. |
1:10.07 |
Chad H |
Geraldton |
13 |
300 |
|
|
Boy's 14 years 100m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
1:00.39 |
Trent H |
Central Aquatic Swimming and L |
14 |
469 |
|
|
|
2. |
1:00.64 |
Isaac H |
South Shore |
14 |
463 |
|
|
|
3. |
1:01.39 |
Sandon P |
City of Perth |
14 |
446 |
|
|
|
4. |
1:02.73 |
Joseph W |
Breakers WA |
14 |
418 |
|
|
|
5. |
1:03.88 |
Joshua P |
Guildford & Kalamunda District |
14 |
396 |
|
|
|
6. |
1:04.39 |
Tatenda M |
City of Perth |
14 |
387 |
|
|
|
7. |
1:05.95 |
Mitchell S |
Mandurah |
14 |
360 |
|
|
|
8. |
1:08.15 |
Joshua M |
Southside Penrhos Wesley SC In |
14 |
326 |
|
|
Men's 15 years and over 100m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
54.77 |
Callan S |
Breakers WA |
16 |
628 |
|
|
|
2. |
56.04 |
Kyle M |
Guildford & Kalamunda District |
16 |
587 |
|
|
|
3. |
56.33 |
James K |
Central Aquatic Swimming and L |
18 |
578 |
|
|
|
4. |
56.80 |
Jay T |
Breakers WA |
15 |
563 |
|
|
|
5. |
57.05 |
Lennard B |
South Shore |
16 |
556 |
|
|
|
6. |
57.96 |
Michael V |
Guildford & Kalamunda District |
17 |
530 |
|
|
|
7. |
58.37 |
Ben M |
Breakers WA |
15 |
519 |
|
|
|
8. |
58.62 |
Jason M |
Guildford & Kalamunda District |
15 |
512 |
|
|
|
9. |
59.69 |
Remy S |
South Shore |
15 |
485 |
|
|
|
10. |
1:00.31 |
Benton H |
Mandurah |
17 |
471 |
|
|
|
11. |
1:00.45 |
Lachlan J |
Australind |
17 |
467 |
|
|
|
12. |
1:00.80 |
Jacob S |
Breakers WA |
16 |
459 |
|
|
|
13. |
1:01.19 |
Brayden S |
Breakers WA |
16 |
451 |
|
|
|
14. |
1:02.14 |
Riley T |
Central Aquatic Swimming and L |
15 |
430 |
|
|
|
15. |
1:02.74 |
Lachlan E |
Westside Christ Church Aquatic |
15 |
418 |
|
|
|
16. |
1:02.82 |
Rhys H |
South Lake Dolphins |
15 |
416 |
|
|
|
17. |
1:03.63 |
Thomas G |
Guildford & Kalamunda District |
15 |
401 |
|
|
|
18. |
1:03.72 |
Jayden D |
Breakers WA |
15 |
399 |
|
|
|
19. |
1:03.85 |
Jasper O |
Geraldton |
16 |
397 |
|
|
|
20. |
1:07.56 |
Cyrus T |
Canning Lightning |
16 |
335 |
|
|
|
21. |
1:08.09 |
Ronan H |
Mandurah |
15 |
327 |
|
|
|
22. |
1:08.82 |
Liam H |
Mandurah |
15 |
317 |
|
|