Boy's 10 years 50m Backstroke |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
43.77 |
Hunter I |
South Lake Dolphins |
10 |
166 |
|
|
|
2. |
46.31 |
Aiden P |
Peel Aquatic |
10 |
140 |
|
|
|
3. |
46.62 |
Joshua B |
South Shore |
10 |
137 |
|
|
|
4. |
48.64 |
Sam H |
Westside Christ Church Aquatic |
10 |
121 |
|
|
|
5. |
49.62 |
James L |
South Shore |
10 |
114 |
|
|
|
6. |
50.32 |
Finlay H |
Mandurah |
10 |
109 |
|
|
|
7. |
50.46 |
Willow C |
Manjimup Marlins |
10 |
108 |
|
|
|
8. |
51.27 |
Rhys F |
Geographe Bay Swimming Club |
10 |
103 |
|
|
|
9. |
52.43 |
Nathan Y |
Mandurah |
10 |
96 |
|
|
|
10. |
52.55 |
Ben M |
Peel Aquatic |
10 |
96 |
|
|
|
11. |
52.86 |
Jai J |
Busselton |
10 |
94 |
|
|
|
12. |
53.38 |
Jonah P |
South Lake Dolphins |
10 |
91 |
|
|
|
13. |
54.29 |
Jake C |
Canning Lightning |
10 |
87 |
|
|
|
14. |
57.80 |
Lucas W |
Kwinana |
10 |
72 |
|
|
|
15. |
58.64 |
Hayden E |
South Lake Dolphins |
10 |
69 |
|
|
|
16. |
1:07.98 |
Joseph-John R |
Kwinana |
10 |
44 |
|
|
|
17. |
1:15.61 |
Jeremy C |
Kwinana |
10 |
32 |
|
|
Boy's 11 years 50m Backstroke |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
39.49 |
Ethan D |
South Lake Dolphins |
11 |
226 |
|
|
|
2. |
41.82 |
Benjamin S |
Westside Christ Church Aquatic |
11 |
190 |
|
|
|
3. |
43.67 |
Luke S |
Peel Aquatic |
11 |
167 |
|
|
|
4. |
44.07 |
Winn K |
Westside Christ Church Aquatic |
11 |
162 |
|
|
|
5. |
45.41 |
Conner M |
Peel Aquatic |
11 |
148 |
|
|
|
6. |
46.53 |
Jeremy R |
Westside Christ Church Aquatic |
11 |
138 |
|
|
|
7. |
47.21 |
Liam M |
Australind |
11 |
132 |
|
|
|
8. |
47.37 |
Noah B |
Busselton |
11 |
131 |
|
|
|
9. |
50.91 |
Tom H |
South Lake Dolphins |
11 |
105 |
|
|
|
10. |
52.17 |
Matthew T |
Kwinana |
11 |
98 |
|
|
|
11. |
55.40 |
Finn W |
Busselton |
11 |
82 |
|
|
|
12. |
56.86 |
Max H |
South Lake Dolphins |
11 |
76 |
|
|
|
13. |
57.55 |
Seamus M |
Canning Lightning |
11 |
73 |
|
|
Boy's 7 to 8 years 50m Backstroke |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
52.81 |
Max G |
Busselton |
8 |
94 |
|
|
|
2. |
53.35 |
Xander B |
South Shore |
8 |
91 |
|
|
|
3. |
53.48 |
Justin D |
Canning Districts |
8 |
91 |
|
|
|
4. |
53.99 |
Mason I |
South Lake Dolphins |
8 |
88 |
|
|
|
5. |
54.18 |
Beau J |
Busselton |
8 |
87 |
|
|
|
6. |
54.52 |
Javen H |
Kwinana |
8 |
86 |
|
|
|
7. |
56.63 |
Tyler A |
South Shore |
8 |
77 |
|
|
|
8. |
57.79 |
Liam P |
Guildford & Kalamunda District |
7 |
72 |
|
|
|
9. |
59.89 |
Matthew O |
Mandurah |
8 |
65 |
|
|
|
10. |
59.97 |
Jesstine M |
Canning Districts |
8 |
64 |
|
|
|
11. |
1:03.36 |
Jaxon P |
Armadale Kelmscott |
8 |
55 |
|
|
|
12. |
1:05.29 |
Tarick W |
Kwinana |
8 |
50 |
|
|
Boy's 9 years 50m Backstroke |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
42.82 |
Lexcen K |
Peel Aquatic |
9 |
177 |
|
|
|
2. |
47.28 |
Ethan H |
South Shore |
9 |
131 |
|
|
|
3. |
48.59 |
Spencer D |
Busselton |
9 |
121 |
|
|
|
4. |
50.14 |
James P |
Guildford & Kalamunda District |
9 |
110 |
|
|
|
5. |
51.08 |
Chayse N |
Peel Aquatic |
9 |
104 |
|
|
|
6. |
52.51 |
Jasper P |
Armadale Kelmscott |
9 |
96 |
|
|
|
7. |
52.94 |
Kieran D |
South Lake Dolphins |
9 |
94 |
|
|
|
8. |
56.54 |
Luke C |
South Shore |
9 |
77 |
|
|
|
9. |
57.91 |
Jarrah J |
Pinjarra |
9 |
72 |
|
|
|
10. |
58.25 |
Cooper B |
Rockingham |
9 |
70 |
|
|
|
11. |
58.51 |
Mitchell B |
Busselton |
9 |
69 |
|
|
|
12. |
58.91 |
Hamish M |
Busselton |
9 |
68 |
|
|
|
13. |
59.25 |
Ben V |
Pinjarra |
9 |
67 |
|
|
|
14. |
1:02.01 |
Marcos S |
Geographe Bay Swimming Club |
9 |
58 |
|
|
|
15. |
1:03.34 |
Samuel Z |
South Shore |
9 |
55 |
|
|