Women's Open 500m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
5:29.45 |
Hannah M |
Unattached |
15 |
|
Splits |
|
|
2. |
5:30.13 |
Haley N |
Montgomery Aquatic Race Club |
15 |
|
Splits |
|
|
3. |
5:30.33 |
Lexi P |
Sienna Plantation Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
4. |
5:35.47 |
Teresa G |
Sienna Plantation Aquatics |
16 |
|
Splits |
|
|
5. |
5:36.67 |
Ellie J |
Power For Life |
15 |
|
Splits |
|
|
6. |
5:48.37 |
Gillian R |
Dads Club Swim Team |
15 |
|
Splits |
|
|
7. |
5:50.07 |
Sarah A |
TeamFINS |
15 |
|
Splits |
|
|
8. |
5:50.44 |
Amy B |
Premier Aquatics Club of Klein |
17 |
|
Splits |
|
|
9. |
5:50.79 |
Meredith C |
Brenham |
16 |
|
Splits |
|
|
10. |
5:52.07 |
Samantha C |
North Channel Aquatics |
18 |
|
Splits |
|
|
11. |
5:54.58 |
Natalie R |
Sienna Plantation Aquatics |
17 |
|
Splits |
|
|
12. |
5:54.73 |
Abril C |
Power For Life |
17 |
|
Splits |
|
|
13. |
5:55.24 |
Julia M |
South Shore Sails |
15 |
|
Splits |
|
|
14. |
5:55.77 |
Catherine W |
Lighthouse Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
15. |
5:56.49 |
Grace F |
Blue Tide Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
16. |
5:57.22 |
Shivani K |
KATY AQUATIC TEAM FOR YOUTH |
14 |
|
Splits |
|
|
17. |
5:57.86 |
Fendley R |
Houston Swim Club |
16 |
|
Splits |
|
|
18. |
6:02.30 |
Jenna D |
Team Yes!Aquatics Of Houston |
15 |
|
Splits |
|
|
19. |
6:02.74 |
Abigail P |
The Woodlands Swim Team |
15 |
|
Splits |
|
|
20. |
6:03.57 |
Vanessa B |
The Woodlands Swim Team |
16 |
|
Splits |
|
|
21. |
6:03.81 |
Alessia L |
Premier Aquatics Club of Klein |
15 |
|
Splits |
|
|
22. |
6:08.28 |
Madi B |
Dads Club Swim Team |
16 |
|
Splits |
|
|
23. |
6:09.21 |
Tetyana S |
Space City Aquatic Team |
15 |
|
Splits |
|
|
24. |
6:16.27 |
Ivette M |
North Channel Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
Heat |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
5:36.02 |
Hannah M |
Unattached |
15 |
|
Splits |
|
|
2. |
5:36.52 |
Teresa G |
Sienna Plantation Aquatics |
16 |
|
Splits |
|
|
3. |
5:37.80 |
Lexi P |
Sienna Plantation Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
4. |
5:43.93 |
Ellie J |
Power For Life |
15 |
|
Splits |
|
|
5. |
5:45.91 |
Haley N |
Montgomery Aquatic Race Club |
15 |
|
Splits |
|
|
6. |
5:48.69 |
Gillian R |
Dads Club Swim Team |
15 |
|
Splits |
|
|
7. |
5:50.17 |
Fendley R |
Houston Swim Club |
16 |
|
Splits |
|
|
8. |
5:51.90 |
Sarah A |
TeamFINS |
15 |
|
Splits |
|
|
9. |
5:52.18 |
Meredith C |
Brenham |
16 |
|
Splits |
|
|
10. |
5:53.56 |
Samantha C |
North Channel Aquatics |
18 |
|
Splits |
|
|
11. |
5:54.59 |
Riley K |
Swim Streamline at Northampton |
15 |
|
Splits |
|
|
12. |
5:55.45 |
Grace F |
Blue Tide Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
13. |
5:55.94 |
Natalie T |
Premier Aquatics Club of Klein |
15 |
|
Splits |
|
|
14. |
5:58.36 |
Ariel O |
Power For Life |
16 |
|
Splits |
|
|
15. |
5:58.69 |
Abigail P |
The Woodlands Swim Team |
15 |
|
Splits |
|
|
16. |
5:58.81 |
Abril C |
Power For Life |
17 |
|
Splits |
|
|
17. |
6:01.80 |
Skyler H |
The Woodlands Swim Team |
15 |
|
Splits |
|
|
18. |
6:01.99 |
Erin S |
Energy Core Swimming |
18 |
|
Splits |
|
|
19. |
6:02.57 |
Rachel M |
Harris County Aquatics Program |
17 |
|
Splits |
|
|
20. |
6:02.83 |
Natalie R |
Sienna Plantation Aquatics |
17 |
|
Splits |
|
|
21. |
6:03.40 |
Shivani K |
KATY AQUATIC TEAM FOR YOUTH |
14 |
|
Splits |
|
|
22. |
6:04.36 |
Amy B |
Premier Aquatics Club of Klein |
17 |
|
Splits |
|
|
23. |
6:05.76 |
Catherine W |
Lighthouse Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
24. |
6:06.23 |
Vanessa B |
The Woodlands Swim Team |
16 |
|
Splits |
|
|
25. |
6:06.46 |
Tetyana S |
Space City Aquatic Team |
15 |
|
Splits |
|
|
26. |
6:06.95 |
Elena V |
Battleground Area Swim Team |
16 |
|
Splits |
|
|
27. |
6:07.03 |
Julia M |
South Shore Sails |
15 |
|
Splits |
|
|
28. |
6:08.06 |
Jenna D |
Team Yes!Aquatics Of Houston |
15 |
|
Splits |
|
|
29. |
6:08.83 |
EMelia B |
Energy Core Swimming |
15 |
|
Splits |
|
|
30. |
6:10.16 |
Madi B |
Dads Club Swim Team |
16 |
|
Splits |
|
|
31. |
6:10.99 |
Lily R |
Power For Life |
16 |
|
Splits |
|
|
32. |
6:12.72 |
Hannah O |
Premier Aquatics Club of Klein |
15 |
|
Splits |
|
|
33. |
6:14.01 |
Loren S |
Battleground Area Swim Team |
15 |
|
Splits |
|
|
34. |
6:14.81 |
Ivette M |
North Channel Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
35. |
6:15.65 |
Alessia L |
Premier Aquatics Club of Klein |
15 |
|
Splits |
|
|
36. |
6:16.51 |
Cassandra F |
KATY AQUATIC TEAM FOR YOUTH |
16 |
|
Splits |
|
|
37. |
6:16.64 |
Mallory B |
Montgomery Aquatic Race Club |
15 |
|
Splits |
|
|
38. |
6:18.14 |
Evyn Y |
Rice Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
39. |
6:18.94 |
Aime H |
North Channel Aquatics |
16 |
|
Splits |
|
|
40. |
6:30.06 |
Kaitlyn R |
Eagle Pointe Stingrays |
16 |
|
Splits |
|
|
41. |
6:35.24 |
Arlinne M |
The Woodlands Swim Team |
15 |
|
|
|
|
42. |
6:39.73 |
Amber T |
The Woodlands Swim Team |
16 |
|
Splits |
|
|
43. |
6:41.42 |
Bella A |
Sienna Plantation Aquatics |
15 |
|
Splits |
|
|
44. |
6:44.28 |
Vivian T |
Premier Aquatics Club of Klein |
16 |
|
Splits |
|
|
45. |
6:50.87 |
Emma C |
Eagle Pointe Stingrays |
17 |
|
Splits |
|
|
46. |
6:56.51 |
Carly J |
Power For Life |
17 |
|
Splits |
|
|
47. |
7:00.84 |
Claudia R |
The Woodlands Swim Team |
15 |
|
Splits |
|