Boy's 14 years and under 2500m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
34:50.90 |
Eben P |
South Shore |
14 |
|
|
|
|
2. |
36:01.90 |
Thomas D |
South Shore |
14 |
|
|
|
|
3. |
38:54.40 |
Marc D |
Southside Penrhos Wesley |
13 |
|
|
|
|
4. |
44:42.00 |
Anthony P |
South Shore |
14 |
|
|
|
|
5. |
53:41.40 |
James P |
Guildford & Kalamunda District |
13 |
|
|
|
|
6. |
54:33.00 |
Riley S |
Arena |
14 |
|
|
|
Men's 15 to 17 years 2500m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
32:23.90 |
Andrew M |
Central Aquatic Swimming and L |
15 |
|
|
|
|
2. |
36:16.90 |
Hayden F |
South Lake Dolphins |
15 |
|
|
|
|
3. |
38:55.70 |
Marcus D |
South Shore |
15 |
|
|
|
|
4. |
44:25.60 |
Ashton F |
Guildford & Kalamunda District |
15 |
|
|
|
|
5. |
47:09.90 |
James B |
Open Water |
17 |
|
|
|
|
6. |
47:18.90 |
Noah D |
Guildford & Kalamunda District |
17 |
|
|
|
Men's 18 to 34 years 2500m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
30:04.50 |
Kieren P |
North Coast |
21 |
|
|
|
|
2. |
30:06.10 |
Byron K |
UWA-West Coast |
19 |
|
|
|
|
3. |
35:29.80 |
Jack L |
Open Water |
27 |
|
|
|
|
4. |
38:44.60 |
Owen B |
Breakers WA |
19 |
|
|
|
|
5. |
42:47.20 |
JAMES S |
Open Water |
30 |
|
|
|
|
6. |
46:34.00 |
JUSTIN R |
Open Water |
33 |
|
|
|
|
7. |
48:36.90 |
Adam E |
Open Water |
31 |
|
|
|
|
8. |
59:32.40 |
Matthew B |
Open Water |
34 |
|
|
|
|
9. |
1:00:07.90 |
Liam D |
Open Water |
26 |
|
|
|
|
10. |
1:11:10.60 |
German O |
Open Water |
26 |
|
|
|
Men's 35 to 49 years 2500m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
41:45.30 |
Latif A |
Open Water |
42 |
|
|
|
|
2. |
45:55.50 |
David W |
Open Water |
42 |
|
|
|
|
3. |
46:03.70 |
Chris J |
Open Water |
37 |
|
|
|
|
4. |
46:52.50 |
Adrian M |
Open Water |
39 |
|
|
|
|
5. |
46:53.20 |
Reagen S |
Open Water |
44 |
|
|
|
|
6. |
47:07.10 |
Colin D |
Open Water |
43 |
|
|
|
|
7. |
48:54.80 |
Michael O |
Open Water |
41 |
|
|
|
|
8. |
50:38.50 |
Steven R |
Open Water |
43 |
|
|
|
|
9. |
50:52.80 |
Gareth G |
Open Water |
38 |
|
|
|
|
10. |
52:20.80 |
Simon T |
Open Water |
40 |
|
|
|
|
11. |
53:09.20 |
Damien R |
Open Water |
35 |
|
|
|
|
12. |
53:14.90 |
Dale C |
Open Water |
38 |
|
|
|
|
13. |
54:47.00 |
James C |
Open Water |
35 |
|
|
|
|
14. |
55:24.60 |
Nicolas T |
Open Water |
44 |
|
|
|
|
15. |
56:06.20 |
John B |
Open Water |
42 |
|
|
|
|
16. |
56:16.60 |
David B |
Open Water |
44 |
|
|
|
|
17. |
56:17.20 |
Lio H |
Open Water |
47 |
|
|
|
|
18. |
1:00:43.10 |
Yibo Q |
Open Water |
43 |
|
|
|
|
19. |
1:05:32.70 |
Brian D |
Open Water |
47 |
|
|
|
|
20. |
1:05:43.00 |
Simon L |
Open Water |
45 |
|
|
|
|
21. |
1:05:43.90 |
Tor T |
Open Water |
38 |
|
|
|
|
22. |
1:16:52.70 |
Jonny M |
Open Water |
42 |
|
|
|
Men's 50 years and over 2500m Freestyle |
Final |
|
Time |
Name |
Club |
Age |
FINA PS |
Splits |
Ranking |
|
1. |
37:03.00 |
Frank V |
Open Water |
53 |
|
|
|
|
2. |
42:19.30 |
Alex K |
Open Water |
56 |
|
|
|
|
3. |
46:51.60 |
John D |
Open Water |
59 |
|
|
|
|
4. |
51:10.50 |
Dan R |
Guildford & Kalamunda District |
50 |
|
|
|
|
5. |
51:27.70 |
Dermot O |
Open Water |
52 |
|
|
|
|
6. |
51:40.10 |
Dennis D |
Open Water |
61 |
|
|
|
|
7. |
53:34.70 |
Warwick A |
Open Water |
74 |
|
|
|
|
8. |
53:43.00 |
Eric E |
Open Water |
61 |
|
|
|
|
9. |
54:22.60 |
Paul G |
Open Water |
55 |
|
|
|
|
10. |
59:28.80 |
Stephen M |
Open Water |
58 |
|
|
|
|
11. |
1:05:37.00 |
Eric J |
Open Water |
59 |
|
|
|
|
12. |
1:11:18.00 |
Didier P |
Open Water |
50 |
|
|
|